Waniliowa Fantazja z karmelizowaną borówką i listkiem bazylii

Już dawno temu planowałam wprowadzenie tutaj postów tego typu, jednakże zawsze coś stało mi na przeszkodzie. Tym razem jednak wszystko z...


Już dawno temu planowałam wprowadzenie tutaj postów tego typu, jednakże zawsze coś stało mi na przeszkodzie. Tym razem jednak wszystko złożyło się idealnie - światło do zdjęcia, przypływ weny kulinarnej i odrobina czasu z rana. Co z tego wyszło? Znasz sklepowy deser Fantazja? Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze go uwielbiałam. Nieświadoma swojego przyszłego sukcesu wyczyściłam lodówkę z pozornie nieciekawych produktów. Przygotowanie zajęło mi dosłownie 10 minut, a po spróbowaniu dostałam olśnienia - no Fantazja! Tylko, że zrobiona własnoręcznie i zdecydowanie zdrowsza.

Waniliowa Fantazja z karmelizowaną borówką i listkiem bazylii

Czas przygotowania: 10 minut

Składniki:
- 1 mały kubeczek jogurtu naturalnego
- syrop waniliowy do smaku
- 2 łyżki siemienia lnianego
- 1 łyżka nasion chia
- 2 łyżki wypłukanych/wymoczonych płatków jaglanych (możesz zamienić na cokolwiek np. otręby)
- garść borówek
- 1 łyżeczka masła karmelizacji
- cukier do karmelizacji
- kilka listków świeżej bazylii

Przygotowanie:

  1. Do miseczki przełożyć jogurt naturalny, dolać syrop waniliowy. Dodać płatki jaglane, siemię i chia. 
  2. Borówki wrzucić do niewielkiego rondelka, dodać masło i cukier, mieszać do zmięknięcia borówek i uzyskania konsystencji "dżemiku". 
  3. Gorące borówki dodać do całości. Na koniec dodać bazylię (polecam dodać trochę więcej niż na załączonym obrazku - sama pobiegłam na balkon po dokładkę). 

I to tyle! Pyszne śniadanie gotowe :) Daj znać, czy wypróbujesz tę moją wariację i, co równie ważne, co Ty na kulinarne potyczki Niekulturalnej? Chętnie potworzę więcej w tym temacie, by podzielić się z Tobą. Oczywiście, jeśli chcesz! 

To jak? Gotujemy razem? ;)

Zobacz również

0 komentarze