Problemy czytelnicze [TAG]

Mozolnie walcząc z panującym wokół mnie.. właśnie, jak to określić? Hm, może po prostu  c h a o s e m, szukam odrobiny czasu dla siebie. Po ...

Mozolnie walcząc z panującym wokół mnie.. właśnie, jak to określić? Hm, może po prostu  c h a o s e m, szukam odrobiny czasu dla siebie. Po olbrzymim książkowym kacu, który trwał przez mniej więcej 2 - 3 tygodnie w końcu coś przeczytałam! Z małą tęsknotą przywodziłam na myśl napisanie recenzji, czy jakiegokolwiek innego posta. Jednak ostatnio los mi nie sprzyja. Niebawem czeka mnie kolokwium, referat, protokół, egzamin, blablabla.. czyt. same okropności, a mnie zepsuł się komputer. Co gorsza, nie wiadomo kiedy go odzyskam (a przecież wszystkie notatki i materiały mam na nim, genious!) Dlatego też z góry przepraszam, jakbym chciała, tak jestem teraz z góry pozbawiona wszelakiej regularności we wszystkim (w pisaniu bloga także).

Ależ ja się lubię rozgadywać nie na temat.. Przechodząc do meritum, zostałam zaproszona do wzięcia udziału w tagu przez Caroline Livre, za co serdecznie jej dziękuję :) Nie przedłużając, przejdę od razu do pytań i odpowiedzi.

1. Masz 20 tys. książek do przeczytania. Jak decydujesz, co przeczytasz jako pierwsze?
W takiej sytuacji chyba od razu bym się poddała i oddała decyzję w ręce losu, sięgając po pierwszą z brzegu, ciekawie wyglądającą lekturę.

2. Jesteś w połowie książki i stwierdzasz, że kompletnie Ci się nie podoba. Kontynuujesz ją czy przerywasz?
Mam raczej pedantyczne podejście do takich kwestii i  n i e n a w i d z ę  zostawiać niedokończonych książek, filmów etc. Dlatego męczę się niemiłosiernie, przeważnie chodząc po domu i narzekając, ale sumiennie doczytuję wreszcie książkę.

3. Kiedy zbliża się koniec roku, a Tobie zostało kilka(naście) książek do zakończenia jakiegoś wyzwania. Czy starasz się je jak najszybciej nadrobić?
Hmm, zależy  i l e  to książek. Jeżeli do osiągnięcia celu brakuje niewiele, postanawiam powalczyć jeszcze te parę dni. Gdy zaś od wygranej dzieli mnie przepaść, przeważnie pasuję.

4. Okładki serii, którą kochasz w ogóle do siebie nie pasują. Jak sobie z tym radzisz? 
Modlę się w duchu, że w końcu dobrzy ludzie zrobią drugie wydanie, w innych okładkach.

5. Wszyscy kochają książkę, której nienawidzisz. Z kim dzielisz się swoimi uczuciami?
Z tymi właśnie ludźmi. Może uda mi się ich nawrócić :D

6. Czytasz publicznie książkę i nagle zaczynasz płakać. Jak sobie z tym radzisz?
Rzadko mi się to zdarza, ale jeśli już, to zawsze można udawać katar.

7. Kontynuacja książki, którą kochasz właśnie pojawiła się na rynku, ale Ty nie pamiętasz zbyt dużo z poprzednich tomów. Co robisz? Przeczytasz jeszcze raz wszystkie tomy?
Ee, coś tu nie gra. To kocham książkę i jej nie pamiętam? Albo jedno albo drugie, bo nawzajem to się wyklucza.

8. Nie chcesz nikomu pożyczać swoich książek. Jak grzecznie odpowiesz osobom, które Cię o to proszą? 
Nic prostszego. Nie mogę, bo się zaraziłam i już.

9. Czytelnicze A. D. D. Zacząłeś i odłożyłeś w tym miesiącu pięć książek. Jak radzisz sobie z czytelniczym zastojem?
Zwyczajnie czekam aż to minie. W końcu nic na siłę.

10. Ciągle wychodzą nowe książki, a Ty bardzo chcesz je przeczytać. Ile tak naprawdę kupujesz?
Czasem przesadzam, dlatego od jakiegoś czasu staram się ograniczyć moje zakupy do tych naprawdę cennych dla mnie egzemplarzy.

11. Po tym jak kupisz nowe książki, które bardzo chciałeś przeczytać, jak długo leżą na Twojej półce zanim się za nie zabierzesz?
Gdy zakupiona jest jako jeden egzemplarz na jednych zakupach zazwyczaj nie długo. Sprawa się komplikuje, gdy kupuję naraz kilka takich książek..

PS: Obiecywać nie chcę, ale jeśli mi się uda, to postaram się niebawem wstawić tutaj parę słów na temat ostatnio przeczytanej książki ;)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Niestety ja często nie dokańczam książek, które mi nie pasowały, ale obiecałam sobie choć trochę z tym powalczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha, dziękuję za odpowiedzi. Czytało się je bardzo miło.
  Przy okazji życzę Ci, żebyś szybko odzyskała dane z komputera :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najdziwniejsze pytanie z całego tego Tagu to właśnie nr 7 - jak można nie pamiętać, o co chodziło w ulubionej książce?! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ciekawe odpowiedzi ;) też staram się ograniczać moje książkowe zakupy, ale nie zawsze mi to wychodzi ;) jeśli miałabyś wolną chwilkę to serdecznie zapraszam do siebie, byłabym wdzięczna za wyrażenie opinii na temat moich recenzji ;)
  pozdrawiam!
  http://books-jewellery-leisure.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń